Foto

Prašome paramos veterinarinėms išlaidoms padengti 🦋

Prašome paramos veterinarinėms išlaidoms padengti 🦋
Toks jau tas prieglaudos gyvenimas – kasmet gavę dosniai jūsų mums padovanotą paramą iš 1.2% GPM, tikimės, kad surinktų lėšų prieglaudai užteks visiems metams, bet… Atidavus per ankstesnius metus susikaupusias skolas dar reikia suremontuoti ir atnaujinti prieglaudos apgriuvusius kampus, reikia kas mėnesį mokėti patalpų nuomą, mokesčius už elektrą, už atliekų išvežimą, atlyginimus darbuotojams… Bet šios išlaidos per daug nebaugina, nes jas galime apskaičiuoti į priekį, susiplanuoti, atsidėti reikiamas sumas.
 
Maisto gyvūnams, valymo priemonių taip pat dosniai mums paaukojate ir retai tenka patiems pirkti.
 
Sunkiausia su nenuspėjamomis išlaidomis, t.y. išlaidomis, susijusiomis su gyvūnu gydymo procedūromis veterinarinėse klinikose. Tokių išlaidų prieglauda patiria daugiausiai.
Esmė net ne ta, kad viskas brangsta, o ta, kad augintinių laikymo situacija Lietuvoje labai sunkiai keičiasi.
Kaip ir anksčiau į prieglaudą patenka daug sužalotų, sergančių, apleistų niekieno gyvūnų, kuriems neretai reikia sudėtingų, brangių operacijų, gydymo. Iš tokių gyvūnų tik apie 2% grįžta namo ir šeimininkai apmoka gydymo išlaidas.
 
Kaip ir anksčiau vis dar daug gyvūnų yra neženklinti , vis dar dažnai pasitaiko, kad neįmanoma atsekti, kas rasto neprižiūrėto gyvūno šeimininkai, ir vis dar neretai nutinka taip, kad šeimininkai atsiliepę dėl pamesto gyvūno ir sužinoję, kiek kainuos ar kainavo jų neženklinto gyvūno gydymo išlaidos paprasčiausiai atsisako gyvūno, mat lengviau įsigyti naują augintinį nei susimokėti nemenkas sumas už savo gyvūno gydymą. Ir kam gi mokėti už sužalotą, pasiligojusį vyresnį augintinį, kai užtektinai dovanotojų, iš kurių gali paimti jauniklį be jokių įsipareigojimų.
Kaip ir anksčiau stengiamės padėti kiekvienam sužalotam ir išsekusiam gyvūnui, patekusiam į mūsų akiratį. Staigiai ieškome, kuri klinika priims sunkios būklės naujoką. Tyrimai, kateteris, bemiegė naktis su lašeline ir pūsle, dėkingas išgelbėto gyvūno žvilgsnis ar jo mirtis tavo glėby. Ir nežinai tą akimirką, ar gerai padarei, kad dar bandei išgelbėti gyvybę, ar tik prailginai jo kančias. Bet prisiminus tą žvilgsnį džiaugiesi, kad bent vieną naktį jis pajuto meilę ir globą ir mirė ne sušalęs baloje, o tavo šiltame glėbyje. Ranka nekyla rašyti paramos prašymų apie kiekvieną tokį gyvūną, kartu su kuriuo kovojai už gyvybę, bet pažinus jį tik kelias valandas, turėjai atsisveikinti, nes tai liūdnos istorijos, kurias norisi paleisti, o ne pasakoti.
 
Kaip ir anksčiau prieglaudoje nuolat užpildytos visos vietos ir padovanojus vieną gyvūną, į jo vietą iškart atvyksta kitas. Prieglaudoje gyvūnai gyvena tol, kol randa namus, vadinasi prieglaudoje yra nemažai gyvūnų, vyresnio amžiaus, turinčių nepagydomų ligų ar įmantresnio charakterio, kuriems namų paieškos labai prailgusios ir kurie su mumis jau daug metų. Tokius savo globotinius vadiname prieglaudos senbuviais. Mūsų senbuvių globotinių sveikata irgi reikia rūpintis, ir jie suserga, serga, sensta. Be priemonių nuo parazitų ir skiepų, vis prireikia vienokių ar kitokių vaistų, gydymo, gydytojų konsultacijų, tyrimų, neretai ir operacijų: tai virusai, tai dantys, tai augliai…
 
Kaip ir anksčiau mes, kaip ir kitos Lietuvos prieglaudos, gaudome benames kates, kad joms būtų atliktos sterilizacijos, jaukias žmogui priglaudžiame ir ieškome namų. Nepaisant to, kad vykdomos PSP programos ir nemažai Vilniaus kačių sterilizuoja Grinda, ir mūsų prieglauda prisideda gaudydama, gydydama, sterilizuodama benames kates, kurios tikrai ne visos yra laukinės ir baikščios. Vis dar yra žmonių, kuriems trūksta atsakingumo, kurie nesterilizuoja, nesirūpina savo augintiniai arba apskritai paima kačiuką tik vasaros sezonui, kol būna sode…
 
Kaip ir anksčiau kaupiasi skolos veterinarinėse klinikose. Esame pripratę, kad nuolat turime 2 000-5 000 eurų skolų veterinarinėms klinikoms ir, kai tik galime, dalį skolų padengiame.
 
Labai prašome visų, kurie turite atliekamų finansų, prisidėti prie išlaidų už veterinarines paslaugas apmokėjimo. Net paaukotas 1 Eur, yra labai puiki parama. Jei būtų patogiau, galite aukoti ir tiesiai į veterinarinių klinikų, su kuriomis mes bendradarbiaujame, sąskaitas skoloms padengti. Tiesiog parašykite mums ir nurodysime rekvizitus.
 
Informacija galintiems mus paremti:
 
VšĮ „Tautmilės globa“, įmonės kodas 302710895, LT677300010130362000, paskirtyje nurodykite ”Veterinarinėms išlaidoms”. Paypal: https://www.paypal.me/tautmilesgloba
 
Kaip visada labai prašome tų, kurie skaitote šį įrašą feisbuke, kai pervedate paramą, komentare po paramos prašymu parašykite pervestą sumą, kad iškart visi matytume, kiek surinkta. Labai, labai ačiū visiems, kurie prisidedate.
 
P.S. Prisidėti prie mūsų veiklos dar galite padovanodami mums savo 1,2 proc. GPM. Kaip tai padaryti, rasite čia https://tautmilesgloba.lt/1-2-gpm/

PADĖKITE IR IŠGELBĖKITE GYVYBES