Apie mus

Prieglaudos pradžių pradžioj buvo Tautmilė, ryžtingai nusiteikusi rasti daugiau būdų labiau padėti benamiams ir netinkamai prižiūrimiems gyvūnams. Tautmilė savanoriška beglobių gyvūnų globa užsiima nuo 2008 m. Ji yra savanoriavusi praktiškai visose didžiosiose Vilniaus gyvūnų globos organizacijose („Sos gyvūnai“, „Gyvybės vagonėliai“, „Lesė“) ir už savo veiklą yra gerai žinoma Vilniaus gyvūnų mylėtojų. Savanoriaudama ji matė, kad benamiams gyvūnams vis dar trūksta pagalbos, ir nejučia ėmė svajoti apie dar vienos prieglaudos įkūrimą. Tautmilė jau buvo sukaupusi daug vertingos darbo prieglaudose patirties, todėl 2012 m. ryžosi įkurti organizaciją VšĮ „Tautmilės globa“.

Iš pradžių Tautmilės prieglaudėlę sudarė tik Tautmilė ir keli jos pagalbininkai. Prieglauda buvo įkurta mažame garaže Buivydiškių mikrorajone, kuriuo Tautmilei leido naudotis jos pažįstamas. Kiek vėliau prieglauda su visais turimais globotiniais persikėlė į 70 kv. m patalpas, esančias adresu Rasų g. 39. Šių patalpų savininkai suteikė prieglaudai galimybę naudotis patalpomis neatlygintinai. Mums reikėjo susimokėti tik komunalinius mokesčius. Pagalbininkų atsirado daugiau, prieglaudos žinomumas auga, gyvūnų, kuriems reikėjo pagalbos, vis nemažėjo. Netrukus vėl laukė prasiplėtimas. Susitarę su Rasų g. 39 patalpų savininkais, išsinuomojome iš jų papildomos erdvės šalimais esančiose patalpose su sąlygą, kad suremontuosime jas ir kas mėnesį mokėsime nuomą. Taigi mūsų 70 kv. m virto 250 kv. m.

Gavę papildomos erdvės, galėjome įrengti patogesnes patalpas atskirai šunims ir katėms. Visgi, netrukus ir ši 250 kv. m. erdvė tapo per ankšta. Dar ėmė bauginti naujienos apie ketinimą parduoti nekilnojamąjį turtą, kuriame nuomojomės patalpas, ir dvejonės, ar ilgai galėsime veikti tose patalpose. Bijodami netikėtai likti be patalpų, ėmėme ieškoti prieglaudai sodybos už miesto. 2015 m. žiemą, surinkusi rėmėjų paramą, prieglauda įstengė nusipirkti sodybą prie Medininkų. Ėmėmės iš lėto remontuoti senus sodybos pastatus, statyti naujus, įkūrinėti vietas benamiams gyvūnams ir ten. Atsirado galimybė sodyboje globoti ne tik kates ir šunis, bet ir kitus gyvūnus, kuriems prireikia pagalbos.

Prieglaudos savanorių ir vadovės gyvenimas labai palengvėjo, kai galiausiai pasidarė įmanoma žmonių veiklą prieglaudoje organizuoti ne tik savanoriškais pagrindais, bet ir įdarbinti pastovių darbuotojų.

Prieglaudos vadovė Tautmilė dabar daugiausiai laiko praleidžia prieglaudos sodyboje, o Rasų g. 39 padalinio vadovė – Olga. Ant šių dviejų stiprių moterų pečių gula svarbiausi prieglaudos ir jos globotinių reikalai. Be to, jos kasdien atsiliepinėja į žmonių skambučius ir su jomis derinami gyvūnų dovanojimo reikalai. Galime pasidžiaugti, kad turime ir atsidavusių darbuotojų. Taip pat prie mūsų veiklos prisideda didelis būrys savanorių. Jei tais laikais, kai prieglauda buvo įsikūrusi Buivydiškių garaže, ja rūpinosi tik Tautmilė ir dar keli žmonės, tai dabar prie prieglaudos veiklos vienaip ar kitaip savo savanoriška veikla ir apmokamu darbu prisidedančius žmones jau ne taip lengva ir suskaičiuoti.

Prieglaudos veikla/misija: beglobių gyvūnų gelbėjimas, jų gydymas; globa iki padovanojimo; laikinos globos namuose paieška; atsakingų šeimininkų paieška; beglobių gyvūnų mažinimas humaniškais būdais (sterilizacija, kastracija); visuomenės švietimas apie žiaurų, netinkamą elgesį su gyvūnais bei beglobių gyvūnų skaičiaus mažinimą; žinios, kad kiekvienas iš mūsų galime bent kažką padaryti, kad į nelaimę patekusiam gyvūnui būtų padėta, skleidimas; raginimas, kad nereikia laukti, kol gal kas nors kitas padės, gal viskas išsispręs savaime ir be mano įsikišimo, o pačiam veikti ir padaryti, kiek gali daugiausia, kad pagalba būtų suteikta; vaikų ekskursijos prieglaudoje, pristatymai, dalyvavimas masiniuose renginiuose; žmonių kvietimas ateiti ir padėti prieglaudoje išvedžioti šunis ir sutvarkyti patalpas; laimingų ir skaudžių istorijų pasakojimas; dalinimasis gerąja patirtimi savo socialiniuose tinkluose, svetainėje.
Nuolatos rūpinamės, gydome ir ieškome namų apie 80 šunų bei 110 kačių.
Esame nebiudžetinė organizacija, išsilaikome iš privačių asmenų ir įmonių paramos. Prieglaudos išlaidos milžiniškos, ypač gyvūnų gydymo išlaidos, todėl nuolatos ieškome lėšų gyvūnų išlaikymui ir gydymui.
Pagrindiniai darbai prieglaudoje yra:

šunų vedžiojimas, šukavimas, dresavimas,

narvų valymas, maisto indelių plovimas ir pildymas,

gyvūnų fotografavimas, aprašymų kūrimas skelbimams,

narvų valymas, maisto indelių plovimas ir pildymas,

bendravimas su prieglaudos svečiais, lankytojais, šunų pavedžioti užsukančiais žmonėmis

informacijos sklaida,

gyvūnų vežimas į veterinarijos klinikas,

dalyvavimas renginiuose,

paramos paieškos

ir t.t.

Mus įkvepia, kai gyvūnus pavyksta išgelbėti iš netinkamų sąlygų, kai pavyksta padėti benamiams gyvūnams, kai savo globotiniams pavyksta rasti namus, kai savo veikla padedame keistis žmonių mąstymui apie gyvūnus ir jų laikymo sąlygas. Džiaugiamės, galėdami rodyti sektiną pavyzdį. Džiaugiamės, kad vis daugiau žmonių prisijungia, vis daugiau žmonių nelieka abejingi gyvūnams. Įkvepia žmonių palaikymo žodžiai. Įkvepia tai, kad vis daugiau žmonių imasi aktyviai veikti, kad padėtų į nelaimę pakliuvusiems gyvūnams, o ne tiesiog galvoja, kad tai vien organizacijų pareiga. Žmonės tampa geraširdiškesni vieni kitiems ir visai gyvajai gamtai. Atsiranda tokia šiandien reikalinga dermė. Tada pajauti, kad visos mūsų pastangos yra vertingos, viskas, ką darome, dėl ko stengiamės, turi išliekamąją vertę, visas darbas nėra bergždžias, nėra tik šiam momentui skirtas – jis apima ne tik padėjimą vienam ar kitam gyvūnui, bet ir apskritai visos mūsų bendruomenės sąmonės plėtimą. Gyvūnui padėti nėra sunku: juos tiesiog reikia priglausti ir mylėti – jų švelnumas paperka net ir pavargusias nuo darbų širdis. Dažnai sakome, kad veikla gyvūnų prieglaudoje mums visiems prieglaudos darbuotojams ir savanoriams yra nepaprasta gydanti terapija, gyvenimo mokykla.

Savanorių prieglaudoje nuolat trūksta, todėl visada laukiami norintys prisidėti. Jeigu turite laisvo laiko, kurį norėtumėte praleisti su gyvūnais, padėkite savanoriaudami.

Diena Tautmilės prieglaudėlėje 🙂

Ir vėl memories 🙂 – 2016 m.Kaip gera praleisti laiką čia su JAIS ir su mumis 🙂 . Kaip gera pasidžiaugti kad daugelis iš JŲ jau senai džiaugiasi SAVO namučiais, o ir neprarandam vilties likusius palydėti iki vartelių ir pamojuoti ranka linkint geros kloties.Kaip faina būti mažu varžteliu šitam mechanizme, kuris nuolat juda 🙂 . Gal TU nori tapti vienu iš mūsų? 🙂 https://tautmilesgloba.lt/prieglaudos-kalendorius/

Posted by Tautmilės Prieglaudėlė on 2018 m. birželio 23 d., šeštadienis

Finansinės veiklos ataskaitos :

Veiklos ataskaita 2013

Veiklos ataskaita 2014

Veiklos ataskaita 2015

Veiklos ataskaita 2016