Apie mus

Prieglaudos pradžių pradžioj buvo Tautmilė ryžtingai nusiteikusi labiau padėti beglobiams. Tautmilė savanoriška beglobių gyvūnų globa užsiima nuo 2008 m. Tautmilė yra savanoriavusi praktiškai visose didžiosiose Vilniaus gyvūnų globos organizacijose („Sos gyvūnai“, „Gyvybės vagonėliai“, „Lesė“) ir už savo veiklą yra gerai žinoma Vilniaus gyvūnų mylėtojų. Savanoriaudama, ji matė, kad benamiams gyvūnams vis dar trūksta pagalbos, ir nejučia ėmė svajoti apie dar vienos prieglaudos įkūrimą. Savanoriaudama prieglaudose jau buvo sukaupusi daug vertingos patirties, todėl 2012 m. ryžosi įkurti organizaciją VšĮ „Tautmilės globa“. 2011 m. už darbą gyvūnų globos srityje Tautmilė buvo Delfi portalo apdovanota kaip „Didžiausia metų širdis“.

Iš pradžių Tautmilės prieglaudėlė įsikūrė mažame garaže Buivydiškių mikrorajone, kuriuo Tautmilei leido naudotis jos pažįstamas žmogus. Kiek vėliau prieglauda su visais turimais globotiniais persikėlė į 70 m2 patalpas Rasų g. 39, kuriomis jų savininkai leido prieglaudai naudotis nemokamai. Netrukus vėl laukė prasiplėtimas. Susitarę su Rasų g. 39 patalpų savininkais, išsinuomojome iš jų dar papildomos erdvės šalimais esančiose patalpose, su sąlygą, kad suremontuosime jas ir kas mėnesį mokėsime nuomą. Taigi mūsų 70 m2 virto 250 m2.

Gavę papildomos erdvės jau galėjome šunis ir kates laikyti atskirose patalpose. Bet dar po šiek tiek laiko ir ši erdvė tapo per ankšta ir ėmė bauginti gandai apie patalpų pardavimą, kad nežinia, kiek galėsime veikti šiose patalpose, ir kaimynai vis pyko, kad mes įsikūrę šalia. Bijodami netikėtai likti be patalpų, ėmėme ieškoti sodybos už miesto ribų. 2015 m. žiemą surinkusi rėmėjų paramą prieglauda įstengė nusipirkti sodybą prie Medininkų. Ėmėmės iš lėto įkūrinėti vietas benamiams gyvūnams ir ten. Atsirado galimybė sodyboje globoti ne tik kates ir šunis, bet ir kitus gyvūnus, kuriems prireikia pagalbos. Tikrai kyla nemažai iššūkių išlaikyti šiuos du padalinius, bet labai džiaugiamės turėdami galimybę naudotis jais abiem.

Prieglaudos savanorių ir vadovės gyvenimas labai palengvėjo, kai galiausiai pasidarė įmanoma žmonių veiklą prieglaudoje organizuoti ne tik savanoriškais pagrindais, bet ir įdarbinti pastovių žmonių.

Prieglaudos vadovė Tautmilė, ji daugiausiai laiko praleidžia prieglaudos sodyboje, o Rasų g. 39 padalinio vyriausioji – Olga. Ant šių dviejų stiprių moterų pečių gula svarbiausi prieglaudos ir jos globotinių reikalai. Be to, jos kasdien atsiliepinėja į žmonių skambučius, su jomis derinami gyvūnų dovanojimo reikalai. Galime pasidžiaugti, kad turime ir atsidavusių darbuotojų. Taip pat prie mūsų veiklos prisideda daug savanorių. Jei tais laikais, kai prieglauda buvo įsikūrusi Buivydiškių garaže, prieglauda rūpinosi Tautmilė ir dar dvi jai padedančios merginos, tai dabar prie prieglaudos veiklos vienaip ar kitaip savo savanoriška veikla prisidedančius asmenis jau ne taip lengva ir suskaičiuoti.

Prieglaudos veikla/misija: beglobių gyvūnų gelbėjimas, jų gydymas, globa iki padovanojimo, laikinos globos namuose paieška, atsakingų šeimininkų paieška, beglobių gyvūnų mažinimas humaniškais būdais (sterilizacija, kastracija), visuomenės švietimas dėl žiauraus, netinkamo elgesio su gyvūnais bei beglobių gyvūnų skaičiaus mažinimo klausimais, žinutės, kad kiekvienas iš mūsų galim kažką padaryti, kad į nelaimę patekusiam gyvūnui būtų padėta, skleidimas, raginimas, kad nereikia laukti, kol kažkas padarys, gal kas padės, o pačiam veikti ir padaryti, kiek gali, kad pagalba būtų suteikta (vaikų ekskursijos prieglaudoje, pristatymai, dalyvavimas masiniuose renginiuose, žmonių kvietimas ateiti ir padėti prieglaudoje išvedžioti šunis, laimingų ir skaudžių istorijų pasakojimas, dalinimasis gerąja patirtimi savo socialiniuose tinkluose, svetainėje).
Nuolatos rūpinamės, gydome ir ieškome namų apie 80 šunų bei 110 kačių.
Esame ne biudžetinė organizacija, išsilaikome iš privačių asmenų ir įmonių paramos. Prieglaudos išlaidos milžiniškos, ypač gydymo išlaidos, todėl nuolatos ieškome lėšų gyvūnų išlaikymui ir gydymui.
Pagrindiniai darbai prieglaudoje yra:

šunų vedžiojimas, šukavimas, dresavimas,

narvų valymas, maisto indelių plovimas ir pildymas,

gyvūnų fotografavimas, aprašymų kūrimas skelbimams.

narvų valymas, maisto indelių plovimas ir pildymas,

bendravimas su prieglaudos svečiais, lankytojais, šunų pavedžioti užsukančiais žmonėmis

informacijos sklaida,

gyvūnų vežimas į veterinarijos klinikas,

dalyvavimas renginiuose,

paramos paieškos

ir pan.

Mus įkvepia geros istorijos, kai gyvūnus pavyksta išgelbėti iš netinkamų sąlygų, padėti benamiams, kai jie randa namus, kai žmonėms per mūsų veiklą pasikeičia gyvūnų vertinimas ir net mąstymas. Džiaugiamės, galėdami rodyti sektina pavyzdį. Džiaugiamės, kad vis daugiau žmonių prisijungia, vis daugiau žmonių nelieka abejingais gyvūnams. Įkvepia žmonių palaikymo žodžiai. Įkvepia tai, kad vis daugiau žmonių imasi aktyviai veikti, kad padėtų į nelaimę pakliuvusiems gyvūnams, o ne tiesiog galvoja, kad tai vien organizacijų pareiga. Žmonės tampa geraširdiškesni vieni kitiems ir visai gyvajai gamtai. Atsiranda tokia šiandien reikalinga dermė. Tada pajauti, kad visos mūsų pastangos ir pasiaukojimas yra vertingi, viskas ką darome, dėl ko stengiamės turi išliekamąją vertę, visas darbas nėra bergždžias, nėra tik šiam momentui skirtas – jis apima ne tik padėjimą vienam ar kitam gyvūnui, bet ir apskritai visos mūsų bendruomenės sąmonės plėtimą. Gyvūnui padėti nėra sunku: juos tiesiog reikia priglausti ir mylėti – jų švelnumas paperka net ir pavargusias nuo gyvenimo širdis. Dažnai sakome, kad veikla gyvūnų prieglaudoje mums visiems prieglaudos darbuotojams ir savanoriams yra nepaprasta terapija, gyvenimo mokykla.

Savanorių prieglaudoje nuolat trūksta, todėl visad laukiami norintys prisidėti. Jeigu turite laisvo laiko, kurį norėtumėte praleisti su gyvūnais, padėkite savanoriaudami.

Diena Tautmilės prieglaudėlėje 🙂

Ir vėl memories 🙂 – 2016 m.Kaip gera praleisti laiką čia su JAIS ir su mumis 🙂 . Kaip gera pasidžiaugti kad daugelis iš JŲ jau senai džiaugiasi SAVO namučiais, o ir neprarandam vilties likusius palydėti iki vartelių ir pamojuoti ranka linkint geros kloties.Kaip faina būti mažu varžteliu šitam mechanizme, kuris nuolat juda 🙂 . Gal TU nori tapti vienu iš mūsų? 🙂 https://tautmilesgloba.lt/prieglaudos-kalendorius/

Posted by Tautmilės Prieglaudėlė on 2018 m. birželio 23 d., šeštadienis

Finansinės veiklos ataskaitos :

Veiklos ataskaita 2013

Veiklos ataskaita 2014

Veiklos ataskaita 2015

Veiklos ataskaita 2016