Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

PRAŠOME PAGALBOS TRIMS LIKIMO VALIAI PALIKTIEMS NAUJOKAMS

PRAŠOME PAGALBOS TRIMS LIKIMO VALIAI PALIKTIEMS NAUJOKAMS:

Šią istoriją turbūt Ana pasakoja tik dėl to, kad atsitiktiniu būdu sužinojo, kad jau daugiau nei savaitę šuo ir katė palikti likimo valiai, nes jų šeimininkė išvežta į ligoninę. Anos pasakojimas:

Šalčininkų rajone vienkiemyje gyvenanti vieniša močiutė buvo atsitiktinai rasta laiškininko savo namuose alkana, nusilpusi ir beveik sušalusi. Iškviestos tarnybos išvežė ją į slaugos ligoninę, o namuose buvusi šunį Stirnių tiesiog išvedė į kiemą ir paliko vieną. Kartu gyvenanti kate su kačiuku liko užrakinti name.
Kai išgirdau šią istoriją, gyvūnai jau 10 dienų buvo palikti likimo valiai. Negalėjau sau rasti vietos visą vakarą, o kitą dieną su draugais nusprendėme ten nuvažiuoti. Važiavome su nerimu, ar gyvūnus rasime ir ar rasime juos gyvus. Laimei radome visus gyvus.
Name radome 2 katinėlius – mamą ir mažylį, kurie graudžiai kniaukė. Laimei buvo paliktas praviras langas, kad katė-mama galėjo iššokti ir galbūt kažką sumedžioti ir galimai tas padėjo jiems abiem išgyventi visas tas dienas tamsoje, be maisto ir vandens.
Vos mums pasirodžius už keliasdešimt metrų katės užuodė atvežto maisto kvapą, abu jie graudžiai verkė, nes buvo išbadėję. Katytę pagavome rankomis kai artinosi prie maisto, o mažylis pats labai greitai įlindo į gaudyklę vedamas alkio.
Pasirodė katytė gero būdo, grakšti, draugiška, meili ir visai jauna. Gyveno name su šeimininke ir sutarė su šuniu.
Mažylis kačiukas – nuostabaus grožio, apie 6-7 mėn amžiaus patinėlis, mielas ir jaukus, tik labai išsigando nepažįstamų žmonių. Pavadinome jį Gintarėliu, dėl nuostabios ryžos spalvos kailiuko.
Ilgiausiai ieškojome šunelio, nes šaukiamas jis neatsiliepdavo, bet pėdsakai mus nuvedė iki praviro tvarto kur nebeik nejudėdamas gulėjo sulysęs šunelis. Pavadinome jį Stirniuku – nes buvo sulysęs ir visas drebėjo. Pakviestas ir pajutęs maisto kvapą, šunelis net atsigavo ir drebėdamas pribėgo prie mūsų. Įviliotą į namuką jį pavyko pagauti, nes priešintis jis nelabai turėjo jėgų, tik cypė. Pasakojo, kad jis gyveno name ir miegodavo kartu su šeimininke. Šuneliui galėtų būti iki 10 metų amžiaus, taikus ir mielas, sutaria su katėm.
Visi 3 gyvūnėliai šiuo metu yra Tautmilės prieglaudoje ir jiems labai reikia finansinės paramos būtiniausioms procedūroms, kurių jie niekada neturėjo (nublusinimo, nukirminimo, skiepų, katytei – reikalinga sterilizacija), o labiausiai jiems reikia NAMŲ, kur jie atsigautų ir pagaliau atrastų sotų ir laimingą gyvenimą.

Mus šokiravo, kad vos už 60 km nuo Vilniaus yra toks gūdus vienkiemis, kur žmogus ir gyvūnai išgyvena tokiomis baisiomis ir antisanitarinėmis sąlygomis, kad greitoji ir policija, paimdama senolį į globos namus, nepraneša prieglaudoms apie mirčiai paliktus gyvūnus ir kad nėra įstatymo įpareigojančio tai padaryti, ir tik atsitiktinumo dėka kartais pavyksta tokius gyvūnus išgelbėti (o kiek tokių istorijų mes tiesiog nežinome?!). Šioje istorijoje nutylimi dar kai kurie šokiruojantys faktai, kurie vyksta visai šalia ir apie kuriuos nusprendėme nutylėti, saugant jautrių žmonių psichiką, bet tai turi būti sprendžiama. Mano siūlymas būtų rašyti peticiją, pagal kurią tokiose situacijoje policija ir medikai privalėtų pranešti prieglaudoms apie tokius atvejus ir gyvūnai būtų gelbėjami iš karto, kad prieš užkalant rūsio langus bendrijos privalėtų patikrinti rūsius, nes neštų baudžiamąją atsakomybę už galimas pasekmes.

Jūsų aukos dabar yra mūsų vienintelės pajamos, labai prašome prisidėti prie mūsų misijos – padėti tiems, kurie negali padėti sau. Preliminarios išlaidos šuneliui Stirniukui 75eur, bet greičiausiai išaugs, nes be skiepo, mikroschemos, nublusinimo ir nukirminimo reiks ir dantų tvarkymo, nes jų būklė prasta. Katinėlių išlaidos apie 100eur – jau teko nupirkti stronghold lašiukus nuo ausų erkučių ir kitų parazitų, skiepai, mikroschemos ir sterilizacija/kastracija. Taigi iš viso beveik 200eur.

Paaukoti galite Všį „Tautmilės Globa“ įmonės kodas 302710895, LT677300010130362000, paskirtyje nurodykite ”Trijulei”
Paypal:Tautmile@gmail.com PAYPAL*TAUTMILESGL

Tautmilės prieglauda nuoširdžiai dėkoja Anai už neabijungumą į nelaimę patekusiems gyvūnams.

PADĖKITE IR IŠGELBĖKITE GYVYBES