Foto
Foto
Foto

Pastebėkime tuos, kuriems reikia pagalbos

Šiandien tu sveikas ir turi daug planų dešimčiai metų į priekį, o rytoj tave pakerta baisi liga ir visus savo planus gali palaidoti. Deja, kartais gyvenime taip nutinka.
Šitokios mintys sukosi mūsų galvose važiuojant į iškvietimą – 10 kačių buvo likusios be šeimininko.
Atvykus situacija pribloškė – nieko panašaus nesitikėjome. Namai apleisti, juose ne vieta ne tik katėms, bet ir žmogui.
O žmogus čia gyveno, gelbėjo kates iš gatvės ir rūpinosi jomis, kaip išeidavo. Matyt, kad tas žmogus ir pats nelabai ką valgė, bet viena iš kačių buvo su kateteriu – matyt, paskutiniai grašiai buvo atiduoti šios katytės gydymui.
Šiuolaikiško gyvenimo tempas nerealus: mažiau laiko pamąstymams, mažiau laiko bendravimui, mažiau laiko apsidairyti aplink. O juk mūsų istorijos žmogus prieš atsidurdamas ligoninėje jau seniai turėjo problemų – kaupikas: namai pilni ne tik kačių, bet ir visokio kitokio nereikalingo turto. Aplink yra kaimynai, bet niekas nieko nemato, o gal ir mato, bet lieka abejingais, gal tarpusavy pasikalba, gal apkalba patyliukais. O gal nusuka akis į kitą šoną – lengviau apsimesti, kad nematai, tada nereikia nieko daryti. O gal graužias ir gaili vargšo žmogaus ar, lygiai taip pat, vargšo gyvūno, bet galvoja, kad nieko negali padaryti… O gal daro, kreipiasi pagalbos, bet lieka neišgirstas ir nuleidžia rankas… visaip būna 😕
Dalindamiesi šia žinute norime paraginti visus mus būti atidžiais tam, kas vyksta aplink, pastebėti tuos, kuriems galbūt reikia pagalbos.
Kartais žmogus nesupranta, kad daro negerai, ypač, kaip šiuo atveju, jei jo liga progresuoja, bet juk turime tarnybas, kurios turi patikrinti įtartinus atvejus. Taip, tikrai žinome, kad būna labai sunku jas prisikviesti, bet įmanoma, tik reikia nenuleisti rankų – kreipusis vienur ir negavus pagalbos, kreiptis kitur, ieškoti patarimų, diskutuoti, ką daryti tam tikroje situacijoje. Tik ne tylėti. Kalbėti. Kreiptis.
Taip liūdna, kad mes sužinojome apie šią situaciją tik septintą dieną po to, kai žmogus atsidūrė ligoninėje: katytei su kateteriu ir balandžiui jau mūsų pagalbos nereikėjo. Dvi katės buvo labai prastos būklės. Gyvūnai nuvežti į kliniką. Rytoj turėtų paaiškėti situacija, ką pavyks išgelbėti.
Jau visai ne už kalnų Kalėdos. Stebuklų metas. Apsidairykime aplink. Gal ir prie mūsų gyvena žmogus, kuris neprašo pagalbos, bet akivaizdžiai matyti, kad jam jos tikrai reikia. Ieškokite pagalbos tokiems žmonėms ir gyvūnams, kurie atsidūrę nepavydėtinoj situacijoje – padovanokite jiems stebuklą.

Kur, Kada

2021-11-28
Vilnius