Foto
Foto

Jei atiduodate/dovanojate gyvūną

Jei jau atsitiko taip, kad negalite auginti gyvūno ir norite padovanoti jį, prisiminkite, kad visada geriau tai daryti IŠ NAMŲ – sumažėja ne tik susirgimo rizika, bet gyvūnas patiria mažiau streso, kas irgi įtakoja jo sveikatą, būdą, vadinasi ir ateitį. Negalime likti abejingi, norėdami kaip galima mažiau pakenkti gyvūnui,  padėsime padovanoti jį, bet tam turi būti įvykdytos kai kurios sąlygos.

  1. Atsiųskite kokybiškas gyvūno nuotraukas
  2. Atsiųskite gyvūno aprašymą (Jus pažįstate jį kaip niekas kitas – kas gali geriau aprašyti Jūsų kelis mėnesius ar net metus augintą draugą?). Nurodykite visą būtiną informaciją, nenuslėpkite, jei gyvūnas turi kokių nors sveikatos ar socializacijos problemų!
  3. Nurodykite miestą ir savo kontaktinius tel. numerius.

Neperkraukite savo atsakomybės prieglaudai! Mes pasistengsime padėti, bet nešantažuokite, nedarykite spaudimo, negr1sinkite. Savo energiją nukreipkite reikiama linkme: skelbimus galite platinti svetainėse www.noriunamu.lt, www.gyvunugloba.lt, www.skelbiu.lt bei kt., feisbuke – Ieškau namų, Dovanoju augintinį, Padėk man surasti tave ir pan., taip pat klijuoti spausdintus skelbimo variantus stotelėse, prie parduotuvių ar kitose specialiai skelbimams skirtose vietose.

Dovanodami gyvūną, neskubėkite kaip greičiau juo atsikratyti : žiūrėkite kam atiduodate, kokiomis sąlygom bus laikomas, kur gyvens, ar turi galimybę potencialūs nauji šeimininkai auginti gyvūną, ar yra pilnamečiai ir pan.

Jei jau taip atsitinka, kad gyvūnui vis tiek reiks paragauti prieglaudos duonos…. nepamirškite paskiepyti jo – ne šiandien, ne vakar, o prieš kelias savaites – tai jo ir kitų prieglaudos gyventojų gyvybės kainos klausimas!  Į prieglaudą ar laikinąją globą pasiimkite gyvūno guoliuką ar mėgstamą žaislą iš namų, su kuriais jis  augo ir gyveno, kad atvykus į prieglaudą jam būtų jaukiau, jaustų saugų namų kvapą ir nors kiek jam būtų ramiau.

Kur, Kada