Foto

Dingo jūsų gyvūnas ar radote gyvūną gatvėje? Kaip elgtis, kad pagreitintumėte gyvūno kelią namo?

Dingo jūsų gyvūnas ar radote gyvūną gatvėje? Kaip elgtis, kad pagreitintumėte gyvūno kelią namo?

  1. Jei radote gyvūną, įsitikinkite, kad jis sveikas, nesužeistas. Nedarykite staigių judesių, elkitės švelniai ir ramiai – gyvūnas Jūsų irgi nepažįsta ir irgi stresuoja, todėl būkite atsargus.
  2. Apžiūrėkite teritoriją, kurioje radote gyvūną, galbūt šeimininkai jo irgi ieško. Apklauskite šalia esančius žmonės – gal jie kažką matė ar žino, kam priklauso gyvūnas.
  3. Apžiūrėkite, gal ant gyvūno antkaklio ar pakabuko yra šeimininkų kontaktai, jei ne – nuvežkite jį iki artimiausios veterinarijos klinikos ir patikrinkite, ar gyvūnas neturi mikroschemos ar tatuiruotės – tai galite padaryti visiškai nemokamai.
  4. Iškabinkite skelbimus apie rastą gyvūną vietoje, kur jis rastas (ne visi žmonės naudojasi internetu), galbūt besidairydami rasite skelbimus, kad jo ieško.
  5. Įdėkite skelbimus į svetaines pasiklydau.noriu namo, gyvūnų globa, gyvūnų paieška, gyvūnų žemėlapis ir pan., išsiųskite informaciją prieglaudoms su prašymu pasidalinti skelbimu.

Deja, būna ir taip, kad gyvūnas taip ir negrįžta į savo ankstesnius namus… bet padarykime viską, ką galime, kad jo kelias namo sutrumpėtų.

Nepamirškite (!!!) –  savo augintinių ženklinti neprivalote, bet Jums gi rūpi, kad Jūsų šeimos narys atsitikus nelaimei greičiau grįžtų namo? Pakabukai, mikroschemos užtikrina mažesnį stresą Jums ir Jūsų augintiniui. Nepaleiskite savo šuns vaikščioti be pavadžio ir tuo labiau vieno!

Jei atsitiko taip, kad dingo Jūsų augintinis, galioja tos pačios taisyklės, kaip ir suradus svetimą. Be to, šiuo atveju patariame būtinai apskambinti mieste esančius komunalinius ūkius (pvz. Grinda Vilniuje). Savo platinamuose skelbimuose nurodykite tikslią dingimo datą, vietą (miestas, gatvė), laiką. Nurodykite gyvūno spalvą, dydį, ypatingas žymes, ar dėvėjo antkaklį. Nepmirškite nurodyti savo kontaktinių numerių (o ne tik paskyrą pvz. FB tinkle).

SVARBU – neturite tikėtis, kad gyvūną kažkas ras ir pristatys Jums, būtinai ieškokite jo ir patys. Nepasiduokite – kiekvieną dieną apžiūrėkite artimiausias vietas, krūmus, žiūrėkite po  balkonais ir pan., naminis augintinis patekęs į nepažįstamą aplinką (pvz. naminė katė) irgi labai bijo ir gali slėptis visai netoli namų. Prie namų durų, balkono padėkite kokį nors daiktą (plėduką, minkštą žaislą ar pan.) , kvepianti Jūsų namais – tai gali pritraukti Jūsų gyvūną.

Labai prašome Jūsų saugoti savo augintinius ir nepalikti bėdoje svetimo – nebijokite padėti pasiklydėliui, visi kartu galėsime nuveikti daugiau 🙂 .

 

Kur, Kada